• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Inteligentní test osobnosti - IES

Inteligentní test osobnosti - IES

PDF Tisk Email

Jde o hodnocení osobnostních vlastností, jak je např. emocionální stabilita – emocionální labilita, extraverze – intoverze, zodpovědnost – lehkovážnost, dominance – submisivita, flexibilita (pružnost)  – rigidita (strnulost), přívětivost – odtažitost, chování typu A – klidný styl.

Tvůrci testu se zaměřili na  ztížení zkreslení výsledku test.  Člověk si chce udržet pozitivní obraz o sobě samém, proto si i nevědomě pomáhá třeba právě při vyplňování testů – ty pak neukáží skutečný stav. V testu IES porovnáváte vždycky dvě věty mezi sebou a rozhodujete se, která je, pokud se vás týká, výstižnější.

Vlastnosti testu: 110 položek, výsledek na 2-3 stránky A4

Při absolvování testu odpovídáte na několik desítek dotazů, kdy vždy u dvojic dotazů přidělujete body odpovědím, které na Vás nejvíce sedí.
Výsledkem popis osobnosntích rysů, dále 11 povahových os a grafické vyhodnocení struktury osobnosti. Součástí výsledku je i tzv. index pravdivosti, který odhaduje do jaké míry jste se pokusili kamuflovat výsledek testu (i proto je doporučováno odpovídat upřímně, skreslování dat nemá smysl).

vysledek-IES-osy
ukázka jedné z jedenácti povahových os

vysledek-IES-grafy
 
MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny